Đurđević: Šteta što je pauza u prvenstvu
Partizan pobedom protiv Spartaka završio jesenji deo prvenstva
Nikolić: Želimo da završimo posao na najbolji način
Đurđević: Drago mi je zbog rekorda, golovi su nagrada
Het-trik Đurđevića za drugo mesto Partizana

BIOGRAFIJA

Za Rad je debitovao 28. avgusta 2011. godine protiv Slobode Užice.

Đurđević je odigrao 7 utakmica u sezoni 2011/12. i nije postigao gol. Svoj prvi gol u profesionalnoj karijeri Đurđević postiže protiv Hajduka samo pet minuta nakon što je ušao u igru za pobedu Rada 1:0. 1. decembra Đurđević je postigao izjednačujući gol u 88. minutu protiv Radničkog iz Niša na Čairu. U narednom kolu Đurđević postiže gol ponovo u samoj završnici utakmice protiv Radničkog iz Kragujevca i donosi novi bod za građevinare.

Đurđević je i u trećoj utakmici zaredom postigao gol ovoga puta u remiju (1:1) protiv Crvene zvezde.Na 25 utakmica u svim takmičenjima Đurđević je postigao 9 golova i upisao 1 asistenciju. Nakon odlične sezone za Đurđevića su bili zainteresovani Partizan i Anderleht.

U sezoni 2013/14. je postigao samo 2 pogotka na 11 utakmica u Superligi. Ta 2 pogotka postigao je na utakmici protiv Javora u Ivanjici u pobedi Rada 1:2.

U januaru 2014. Đurđević prelazi u holandski Vitese i potpisuje četvorogodišnji ugovor. 7. februara Đurđević je debitovao za Vitese u Eredivisiji protiv ADO Den Haga. U julu 2014. Đurđević je postigao gol u prijateljskom meču protiv Čelsija. 1. februara 2015. Đurđević je postigao spektakularan gol protiv Ajaksa u 85. minutu za pobedu Vitesea 1:0.

Đurđević je tokom dve sezone provedene u Eredivisiji ulazio uglavnom u završnici utakmice. Odigrao je ukupno 24 utakmice i postigao jedan gol. 14. avgusta je sporazumno raskinuo ugovor sa Viteseom.

18. avgusta 2015. Đurđević potpisuje za Palermo. Na svom debiju u Seriji A Đurđević postiže gol protiv Karpija, a utakmica se završila rezultatom 2:2. U sledećem kolu Đurđević počinje utakmicu u startnoj postavi protiv Milana na San Siru, ali izlazi iz igre u 56. minutu zbog povrede i propušta narednih 10 utakmica. 7. februara 2016. Đurđević postiže svoj drugi gol u sezoni, protiv Sasuola, a utakmica se završila rezultatom 2:2. Đurđević je odigrao 14 utakmica u Seriji A i postigao 2 gola.

22. avgusta 2016. Đurđević se vraća u srpski fudbal i potpisuje za Partizan.

Podaci osveženi: 06.09.2016